Hakkımızda


Merhaba,

Koçluk çalışmaları gerçekleştirmek ve seyahat etmek bizim için hem bir başlangıç hem de dönüm noktasıydı.
Günümüzde sıkça duyduğunuz bu iki kavram hayatlarımızı yeniden ve yeniden şekillendirdi, şekillendirmeye de devam ediyor. Bizce birer ruh eşi olan koçluk ve gezmek birbirini bütünlerken ve bizi dönüştürürken deneyimlerimizi yeni dostlar ve yol arkadaşları ile paylaşmak da bize düşüyor.
Bu ilk tanışmamızda söylememiz gerekir ki biz her şeyi bırakıp dünyayı gezen çiftlerden değiliz. Hayatın tüm yükümlülükleri, bize tanımlanmış rolleri, getirdiği sorumluluklarını sırtlanmış olmamızın yanı sıra dünyayı keşfetmek için can atan ve yarattığımız her fırsatta yollarda olan birer profesyonel koç ve gezginiz.
Bulunduğumuz rollerde kimi zaman bir kurumsal şirkette yönetici, kimi zaman bir yüksek lisans öğrencisi, kimi zaman oğul, kız, kardeş, yeğen, kimi zaman o kalabalık yığınlarından biri olsak da en sevdiğimiz rolümüz daima “yol arkadaşlığı” oldu. Hem birbirimize hem yeryüzünde iletişim kurabildiğimiz herkese.
İletişimin sonsuz ve sınırsız yollarında yer almaya hazır olan tüm canlılar ile kurduğumuz dostlukları, öğrendiğimiz ve keşfettiğimiz tüm kimlikleri, tanımları sizlerle paylaşıyor olmak da bu yolun büyük dönüm noktalarından biri oluyor olacak.
Söylememiz gerekir ki burada nereden nereye nasıl gideceğiniz, nerede en ucuz oteli bulacağınız ve benzeri pratik ve net bilgiler daima olmayabilir. Fakat olacağından emin olduğumuz şeyler gittiğimiz her yerde yaşadığımız özel ve yaşamsal deneyimler, tecrübeler ve hisler. Bununla birlikte karşılaştığımız ve keşfettiğimiz her şeyi paylaşıyor olacağız koç sözü 🙂
Biz bugüne kadar hep bir hedef koyduk, o hedef için elimizde olan kaynakları ve imkanları – elimizde olmayanları – elimizde olmasını istediğimiz tüm ihtiyaçlarımızı belirledik ve tartıştık. Elimizdekileri en iyi seviyeye ulaştırdığımız an yola çıktık. Kimi zaman planladığımız gibi kimi zaman çok daha güzel rotalar ile karşılaştık. Her yol’dan bir sürü farkındalık ve daha sıkı birer yol arkadaşlığı ile geri döndük ve döndüğümüz gün yeni bir hedef koyduk. Ve böylece size koçluk çalışmalarımızın da basit bir prototipini anlatmış olduk.

Sizlerle buluşuyor olmak harika.

Yeni yollarda görüşmek dileğiyle!

Gezgin Koçlardan sevgiler!